Latin Amerikan Dansları Kursları

Latin Amerikan Dansları Kursları

Latin Amerikan Dansları Kursları

Latin Amerikan Dansları başlığı altında aslında International dances denilen 10 dans bulunmaktadır. Bunlar aşağıda görüldüğü gibi Standart ve Latin olarak ikiye ayrılır ve tümü Ballroom Salon danslarıdır

International Latin Danslar

International Standart Danslar

Bu sınıflarımız sosyalden daha çok şov ve performansa yöneliktir. Bu cümle hobi olarak yapamıyor muyuz? sorusunu aklınıza getirebilir endişelenmeyin tabi ki hobi sınıflarımız bulunmaktadır fakat çalışmaları diğer sosyal danslara nazaran daha zordur. Bununla birlikte öğrendiğiniz danslarda daha görseldir. Bir çok sosyal dansları yapan dansçılar International dansların tekniklerini öğrenerek sosyal danslarına görsellikte katarlar.

Dersler sistemli olarak ilerlemektedir ilk olarak Latin dansları olan Cha Cha Cha, Jive ve Samba ile başlanır bu danslar oturduktan sonra diğer dansların çalışmaları başlar.

Yukarı da belirttiğimiz gibi bu danslar şov ve performansa yönelik olduğu için bu işte yarışmak isteyenler ilerleyen zamanlarda çalışmalara eksiksiz devam eden öğrencilerimiz ile yıl sonu gösteri çalışmaları ve dilerseniz Dünya Dans Sporları Federasyonu (World Dance Sports Federation – WDSF) kurallarının geçerli olduğu Türkiye Dans Sporları Federasyonunun (TDSF) yaptığı Dans Sporu Latin&Standart yarışmalarına katılabilirsiniz. Özellikle çocuklarınızı bu spora yönlendirebilirsiniz. Dans’ın Merkezinde yarışma sınıfları çalışmaları fırsatını size sunarken sınırsız pratik yapma şansını sizlere veriyoruz.

Latin Amerikan dansları kurslarına partnerinizle katılabileceğiniz gibi, bireysel olarak da kayıt yaptırabilirsiniz ilk dönemlerde bir partnere ihtiyacınız olmayacak. İlerleyen dönemlerde sınıfınızda ki bay bayan partner sayısını eğitmenlerimiz mümkün olduğu kadar eşit tutmaya çalışacaklardır.

Sizi Arayalım